روش های افزایش امنیت پیج اینستاگرام

روش های افزایش امنیت پیج اینستاگرام

روش های افزایش امنیت پیج اینستاگرام

فعالیت در فضای مجازی همیشه نگرانی هایی را برای افراد به دنبال دارد زیرا داشتن امنیت در این فضای گسترده بسیار با اهمیت است. یکی از بسترهای پر طرفدار در سال های اخیر، اینستاگرام است که بخش عظیمی از فضای مجازی را به خود اختصاص داده است. افزایش امنیت پیج اینستاگرام برای افرادی که پیج شخصی دارند و یا اینکه در این فضا کسب و کاری راه‌اندازی کرده اند، به عنوان موردی ضروری و مهم شناخته می شود.

ورود افراد مختلف با فعالیت های گوناگون به دنیای اینستاگرام تنوع زیادی بخشیده است اما باید به این موضوع هم دقت کرد که با زیاد شدن تعداد کاربران اینستاگرام، اهمیت امنیت پیج بیشتر احساس می گردد. از نظر امنیتی تمامی پیج ها باید یک سری از اصول را به طور مشترک رعایت کنند به همین دلیل در این مقاله راه های افزایش امنیت پیج اینستاگرام را به شما عزیزان ارائه می دهیم پس با ما همراه باشید.

اهمیت افزایش امنیت پیج اینستاگرام

بارها دیده شده است که پیج های مختلف و حتی پیج هایی با تعداد فالوور زیاد، مورد حمله هکرها قرار گرفته اند. این کار علاوه بر از دسترس خارج شدن پیج، منجر به افشای اطلاعات خصوصی فرد می شود و حتی کلاهبرداری هایی را در پی دارد اما این تنها در صورتی امکان‌پذیر است که صاحب پیج نکات و راه های افزایش امنیت پیج را رعایت نکرده باشد. اگر شما برای امنیت پیج خود تمامی راهکارهایی که در ادامه می گوییم را انجام دهید دیگر جای هیچ نگرانی نیست زیرا هکرها با سد امنیتی قوی پیج شما روبرو خواهند شد.

روش های افزایش امنیت پیج اینستاگرام

راه های افزایش امنیت پیج اینستاگرام

راه های افزایش امنیت پیج اینستاگرام  به صورت زیر است:

۱- ایجاد پسورد قوی

اولین، مهمترین و ساده‌ترین راه برای افزایش امنیت پیج، ایجاد یک پسورد قوی است. زمانی که هکرها بخواهند وارد پیج شما شوند به پسورد نیاز دارند و قطعا دسترسی به یک پسورد قوی برای آنها آسان نیست. اگر سال تولد یا کد ملی خود را به عنوان پسورد انتخاب کرده اید پس همین الان آن را تغییر دهید زیرا دسترسی به پیج شما از این طریق بسیار ساده است.

از این طریق دوستان، آشنایان و نزدیکان شما می توانند با حدس ساده ای به پیجتان دسترسی پیدا کنند پس بهتر است که پسورد پیج خود را به صورت ترکیبی از حروف کوچک، بزرگ، اعداد و کاراکترهایی مانند @ و # انتخاب کنید و با خیالی راحت به فعالیت در فضای اینستاگرام بپردازید.

۲- احراز هویت دو مرحله ای

همانطور که گفتیم ایجاد یک پسورد قوی باعث امنیت بیشتر پیج می شود اما اگر می خواهید تمامی راه های نفوذ هکرها را ببندید پس از احراز هویت دو مرحله ای غافل نشوید. احراز هویت دو مرحله ای یکی از راه های افزایش امنیت پیج اینستاگرام است که از ورود افراد ناشناس به پیج  شما جلوگیری می کند. در واقع  با احراز هویت دو مرحله ای اگر کسی بخواهد وارد پیج شما شود، علاوه بر زدن پسورد نیاز به کد تایید هویت شما دارد و این عملا غیر ممکن است.

برای احراز هویت دو مرحله ای ابتدا وارد پیج اینستاگرام خود شوید و به قسمت پروفایل مراجعه کنید. از قسمت منو بر روی تنظیمات کلیک کرده و وارد بخش امنیت یا security شوید. در این بخش گزینه Two factor Authentication یا احراز هویت دو مرحله ای را انتخاب و بر روی کلید Get Started کلیک کنید. پس از ورود به مرحله بعدی، گزینه Authentication App را تایید نموده تا یک کد احراز هویت دو مرحله ای برای شما ارسال شود و از این پس برای ورود به پیج اینستاگرام به این کد نیاز خواهید داشت.

۳- کنترل فعالیت های ورودی

برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام و رفع دغدغه هک شدن پیج، باید در زمان های مختلف فعالیت های ورودی پیج را کنترل کنید. بدین منظور باید از بخش Security یا امنیت، گزینه Login Activity را انتخاب نموده و سپس موقعیت مکانی و مدل گوشی فردی که وارد سیستم شده است را بررسی کنید. بدین شکل شما می توانید افرادی که در پیجتان فعالیت دارند را شناسایی کرده و در صورت مشاهده مورد مشکوکی وی را از پیج خود خارج کنید.

روش های افزایش امنیت پیج اینستاگرام

۴- تغییر پسورد

تغییر پسورد در زمان های مختلف نیز باعث   افزایش امنیت پیج اینستاگرام می شود زیرا این کار باعث تغییر پسورد و عدم ثبات آن شده و از ورود افراد به حساب شما جلوگیری می کند.

 ۵ آپدیت اینستاگرام از منبع قابل اعتماد

یکی از اشتباهات رایج در بین کسانی که مورد حملات هکرها قرار می گیرند این است که اپلیکیشن اینستاگرام خود را از طریق منابع ناشناخته و یا غیرقابل اعتماد به روز رسانی می کنند، این کار باعث می شود که امنیت پیج و اطلاعات شما به خطر بیفتد.

۶ ایجاد پیج خصوصی

اگرچه اینستاگرام تمایل دارد که پیج ها به صورت عمومی باشند اما خصوصی سازی پیج نیز به حفظ اطلاعات و افزایش امنیت پیج اینستاگرام کمک می کند زیرا در پیج های خصوصی هیچ اطلاعات، متن، عکس و ویدیویی قابل مشاهده نیست مگر اینکه فرد با درخواست سایر پیج ها برای فالو کردن موافقت کند. خصوصی سازی پیج به راحتی و از بخش تنظیمات قابل اجرا است.

۷ کمک از متخصص امنیت پیج اینستاگرام

پیج هایی که تعداد فالوور بالایی دارند و یا زمان لازم برای بررسی امنیت پیج اینستاگرام خود را ندارند می توانند از متخصص امنیت پیج کمک بگیرند و با خیال راحت به ارتقای پیج خود بپردازند. 

آیا خرید فالوور فیک و فالوور واقعی امنیت پیج را به خطر می اندازد؟

قطعا با رشد پیج  و افزایش تعداد فالوورها، پست ها و استوری های شما بیش از پیش دیده می شود و شما با خرید فالوور واقعی و فالوور فیک می توانید تا حد زیادی به افزایش بازدید پیج خود کمک کنید. شاید شما هم نگران این موضوع باشید که خرید فالوور ممکن است امنیت پیج را به خطر اندازد اما اینطور نیست و شما با خرید فالوور واقعی و فالوور فیک از منابع معتبر می توانید پیج خود را گسترش داده و حتی امنیت آن را بیش از پیش افزایش دهید.

۸- ورود ایمیل در پروفایل پیج

برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام راه های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها ورود ایمیل در قسمت پروفایل پیج است. زمانی که شما ایمیل خود را در اینستاگرام ثبت می کنید، علاوه بر بالا بردن امنیت پیج خود، می توانید در مواقعی که پسورد را فراموش کرده اید به راحتی پیج را بازگردانی نمایید. وجود ایمیل باعث جلوگیری از ورود هکرها به پیج شما نیز می گردد؛ زیرا به محض اینکه فردی قصد ورود به پیج شما را داشته باشد، از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی می شود تا پیگیری های لازم را انجام دهید.

۹- ورود شماره تلفن در پروفایل پیج

ورود شماره تلفن در پروفایل پیج باعث بالا بردن امنیت پیج اینستاگرام می شود زیرا حتی زمان هایی که به ایمیل خود دسترسی ندارید و یا اینستاگرام ایمیل مربوط به تغییر پسورد و سایر امور را ارسال نمی کند، می توانید از راه SMS به پیگیری و رفع مشکل ایجاد شده بپردازید. این راه بسیار سریع و مطمئن است اما به این نکته توجه کنید که حتما از ایمیل و شماره تلفن متعلق به خودتان در این قسمت استفاده نمایید.

۱۰- اتصال پیج به فیسبوک

زمانی که پیجی را در اینستاگرام می سازید با پیامی بر روی صفحه مواجه می شوید که از شما می خواهد در صورت تمایل، حساب فیسبوک خود را به اینستاگرام وصل کنید. بیشتر افراد از این گزینه به سادگی رد می شوند و نمی دانند که این گزینه یکی از راه های افزایش امنیت پیج اینستاگرام است.

در مواقعی که پسورد خود را فراموش می کنید و یا اگر حساب شما هک شود، اتصال فیسبوک به اینستاگرام، به کمک شما می آید. همچنین این قابلیت باعث می شود که شما به راحتی و بدون ورود نام کاربری و پسورد، وارد پیج خود شوید. برای استفاده از این قابلیت باید در بخش تنظیمات اینستاگرام وارد بخش Account Center شوید و حساب فیسبوک خود را به اینستاگرام لینک کنید.

قوانین اینستاگرام

۱۱- عدم کلیک بر لینک های ناشناس

برای افزایش بیشتر امنیت اینستاگرام بر روی لینک های ناشناس به هیچ وجه کلیک نکنید. بسیاری از لینک های ناشناس برای هک کردن شما ساخته شده اند و در صورتی که بر روی این لینک ها کلیک کنید احتمال دارد که مجوز دسترسی به اطلاعات پیج خود را به شخصی که لینک را ارسال نموده است، بدهید و این موضوع امنیت اکانت شما را به خطر می اندازد.

۱۲- عدم سیو رمز در سایت اینستاگرام

برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام بهتر است پس از اینکه از طریق وبسایت اینستاگرام به پیج خود وارد شدید، پسورد را سیو نکنید زیرا اگر فرد دیگری از طریق همان سیستم بخواهد وارد اینستاگرام شود، به پیج شما به راحتی دسترسی دارد.

 آیا قوانین اینستاگرام بر افزایش امنیت پیج تاثیر دارد؟

اینستاگرام قوانین مختلفی برای تمامی بخش های این شبکه اجتماعی در نظر گرفته است و رعایت قوانین اینستاگرام باعث افزایش امنیت پیج می شود زیرا هدف اینستاگرام از وضع این قوانین، همین مورد است. در تمامی بخش ها از انتخاب نام کاربری گرفته تا پست گذاری و سایر فعالیت های خود در این فضای گسترده، قوانین اینستاگرام را به منظور افزایش امنیت پیج اینستاگرام ، مورد توجه قرار دهید.

کلام آخر

راه های افزایش امنیت پیج اینستاگرام را بررسی کردیم و شما با در نظر داشتن آنها می توانید پیج خود را از هجوم هکرها و افشای اطلاعات، نجات دهید. فراموش نکنید که امنیت پیج اینستاگرام از ضروریات فعالیت در این حوزه است پس همین الان برای حفظ حساب اینستاگرام خود وارد این برنامه شده و راهکارهای گفته شده را اجرا کنید. 

 

 نویسنده مطلب پارس فالورز