فیک پیج اینستاگرام چیست

فیک پیج اینستاگرام چیست

فیک پیج اینستاگرام چیست

پاسخ به این سؤال بسیاری از ابهاماتی که در حیطه ی اپلیکیشن اینستاگرام وجود دارد را برطرف خواهد کرد. طبق آمار ارائه شده توسط برخی سایت ها، اینستاگرام بعد از تلگرام و واتس اپ، رتبه‌ی سوم بهترین پیام رسان های ایران را از آن خود کرده است. این مسئله باعث شده است که بسیاری از کسب و کار ها و همچنین افراد، نسبت به این اپلیکیشن اشتیاق نشان دهند. اینستاگرام الگوریتم های بسیار متنوعی از جمله اکسپلور، هشتگ و … برای جذب واقعی مخاطب دارد. بسیار از افراد و پیج ها، برای جذب مخاطب از این روش های سالم استفاده می کنند. اما برخی دیگر از فالوور های غیر واقعی یا فیک برای پیشرفت پیج خود استفاده می کنند. برخی نیز به طور کلی یک فیک پیج تاسیس می کنند. در ادامه پارس فالوور ضمن بررسی این مسئله که فیک پیج اینستاگرام چیست؟ به مباحثی نظیر تاریخچه ی اینستاگرام، روش تشخیص پیج فیک، چگونگی ساخت پیج فیک و … نیز خواهد پرداخت.

تاریخچه ی اینستاگرام:

قبل از پرداختن به این موضوع که ‌ فیک پیج اینستاگرام چیست و روش تشخیص پیج فیک چیست باید آشنایی اجمالی با تاریخچه ی اینستاگرام داشته باشیم.

در تعریف پیام رسان اینستاگرام باید بگوییم که اینستاگرام فضایی است که در آن شما می توانید فیلم و عکس‌ های خود را به اشتراک بگذارید. بنیان گذاران این پلتفرم، مایک کرایگر و کوین سیستروم هستند. اولین نسخه ی اینستاگرام در اواخر سال 2010 میلادی منتشر شد. البته تنها یک ماه بعد برای سیستم عامل آی‌اواس منتشر شد. همچنین دو سال بعد یعنی در سال 2012 برای اندروید نیز عرضه شد. در طی 4 سال رشد چشمگیری داشت به طوری که در سال 2014، کاربران این پلتفرم به بیش از 300 میلیون نفر رسیدند. از آنجایی که اینستاگرام، نرخ سود دهی بسیار بالایی داشت. سرانجام در سال 2012، شرکت فیس بوک امتیاز این پلتفرم را با یک میلیارد دلار خرید.

از آن روز تاکنون تغییرات و به روز رسانی های بسیاری زیادی برای این اپلیکیشن ارائه شده است. این تغییرات که اخیرا هم قابلیت لایک کردن استوری به آن اضافه شده است. باعث استقبال بیش از حد مردم جهان از این پلتفرم شده است. کریستیانو رونالدو و کایلی جنر کسانی هستند که بیشترین دنبال کننده را در اینستاگرام دارند.

علت بررسی فیک پیج ها در این مقاله:

بهتر است بدانید قبل از بررسی این مسئله که فیک پیج اینستاگرام چیست باید بدانیم چرا این موضوع را بررسی می کنیم؟

همانطور که گفته شد، اینستاگرام فضایی است برای بهتر دیده شدن کسب و کار و افراد. بسیار هستند کسب و کارهایی که در اینستاگرام پیج دارند. پاسخ به این سؤال را از دو منظر می توان بررسی کرد.

اگر بخواهیم به عنوان شخصی که قصد شروع یک کسب و کار در اینستاگرام را دارد، نظر بدهیم. باید بگوییم که گاهی اوقات این افراد تصمیم می گیرند برای بهتر دیده شدن، از دنبال کنندگان غیر واقعی استفاده کنند. گاهی اوقات نیز می خواهند پیجی را خریداری کنند. پس نیاز است که در مورد فیک پیج ها اطلاعاتی داشته باشند.

اگر بخواهیم از نگاه دنبال کنندگان به این مسئله نگاه کنیم. باید بگوییم که این افراد باید مراقب خرید از فیک پیج ها و دنبال کردن آن ها باشند. پس نیاز است که در مورد این پیج ها بیشتر بدانیم.

فیک پیج اینستاگرام چیست؟:

قبل از پاسخ به این سؤال که فیک پیج اینستاگرام چیست؟ باید معنای کلمه ی فیک را بدانیم. کلمه ی فیک، کلمه ای است که از زبان انگلیسی وارد زبان فارسی شده است. لاتین این کلمه، Fake می باشد. در لغت نامه ها کلمه ی فیک را، به معنای غیر واقعی و دروغین گرفته اند.حال به تعریف فیک پیج می پردازیم. پیج های فیک در واقع، پیج هایی هستند که ظاهرا فالوور و دنبال کنندگان بسیار زیادی دارند، اما اغلب آن‌ها غیر واقعی یا ربات هستند.

فیک پیج اینستاگرام چیست

فیک پیج اینستاگرام چیست

البته معنای دیگری نیز برای پیج های فیک اینستاگرام در نظر گرفته اند که با معنای ذکر شده قرابت دارد. در این معنای دوم گفته اند که پیج فیک، پیجی است که شخصی واقعی با هویتی غیرواقعی اقدام به تاسیس پیج می کند. در واقع به این فرد ادمین اینستاگرام می گویند. اکنون که متوجه شدیم ادمین اینستاگرام چیست؟ به سراغ بررسی این موضوع که چگونه فیک پیج ساخته می شود، می رویم.

فیک پیج اینستاگرام چیست و نحوه ی ساخت آن:

فیک پیج اینستاگرام چیست و ادمین اینستاگرام چیست این موارد سوالی است که برای بسیاری از افراد به وجود می آید. اکنون باید به سراغ چگونگی ساخت پیج فیک برویم. برای این کار لازم است که در ابتدا یک پیج جدید تاسیس کنید یا از پیج های قدیمی خود استفاده کنید. حال برای این که فالوور و دنبال کنندگان غیرواقعی به پیج خود اضافه کنید، چند راه وجود دارد.

 • استفاده از سایت های فروش فالوور فیک.
 • استفاده از پیج های فروش فالوور فیک.
 • مراجعه به افراد فروشنده ی فالوور فیک.
 • استفاده از اپ های افزایش فالوور فیک.

البته باید پس از تعریف اینکه فیک پیج اینستاگرام چیست به شما این هشدار را بدهیم که با این کار تقریبا پیج خود را نابود می کنید. چرا که اینستاگرام به پیج ‌هایی اهمیت می دهد که دارای بیشتری اینگیجمنت یا سطح تعامل هستند. از آن جایی که فالوور های فیک یا ربات هستند یا غیر واقعی، عملا تعاملی با پیج شما نخواهند داشت.

فیک پیج اینستاگرام

فیک پیج اینستاگرام چیست

فیک پیج اینستاگرام چیست و مزایا و معایب آن:

حال که به پرسش فیک پیج اینستاگرام چیست به طور کامل پاسخ دادیم، باید ببینیم که مزایا و معایب پیج فیک چه می باشد؟

در مورد مزایا باید بگوییم که یکی از روش های افزایش فالوور و جلب اعتماد، همین خرید فالوور فیک می باشد. البته این مزیت چندان با دوام نیست و پس از مدتی پیج عملا تخریب می شود.

در مورد معایب باید بگوییم که دو عیب بزرگ مطرح است. یکی این که در بسیاری موارد خرید فالوور فیک به جای جلب اعتماد، باعث سلب اعتماد مشتریان می شود. و از همه مهم تر باعث حساس شدن اینستاگرام می شود و ممکن است پس از مدتی پیج مورد نظر مسدود شود. چرا که با الگوریتم های موجود در اینستاگرام برای افزایش فالوور در تضاد می باشد.

روش تشخیص پیج فیک اینستاگرام چیست:

در نهایت بعد از فهمیدن این موضوع که فیک پیج اینستاگرام چیست و چگونه فیک پیج ساخته می شود باید به روش های تشخیص این پیج‌ها بپردازیم. برای تشخیص این پیج ها روش های متنوعی وجود دارد که در ادامه برخی از آن ها را نام می بریم.

 • اکانت بدون عکس پروفایل یا با عکس پروفایل عجیب.
 • نام کاربری بی معنی و عجیب و غریب.
 • داشتن پست های عجیب و بی معنا.
 • زیاد بودن تعداد دنبال کننده های پیج مورد نظر.
 • کم بودن پست های به اشتراک گذاشته شده.
 • غیرطبیعی بودن تعداد لایک ها و کامنت های پیج مورد نظر.
 • توازن نداشتن تعداد فالوور ها با میزان اینگیجمنت یا تعامل پیج.

هر کدام یک روش تشخیص پیج فیک می باشند. البته شاید در ابتدا مفاهیم بالا مقداری گنگ و مبهم به نظر بیایند. اما شناسایی پیج های فیک تقریبا ساده می باشد و نیاز به تجربه در این زمینه دارد.

فیک پیج اینستاگرام

فیک پیج اینستاگرام چیست

ابزارهای تشخیص پیج فیک:

برای آخرین قدم در بررسی این موضوع که فیک پیج اینستاگرام چیست، باید به معرفی ابزارهای تشخیص پیج فیک بپردازیم. همانطور که گفته شد تشخیص پیج های فیک در اینستاگرام، کاری بسیار آسان و راحت است. اما نیاز به تجربه دارد. برخی نیز دوست دارند که تعداد دنبال کنندگان یک پیج را بدانند. برای این کار دو سایت وجود دارد.

 • سایت Socialblade.
 • سایت Checker Credibility Checker.

 نویسنده مطلب پارس فالورز