آشنایی با فوت و فن های الگوریتم اینستاگرام

 

آشنایی با فوت و فن های الگوریتم اینستاگرام باعث می شود، پیج شما رشد زیادی نسبت به سایر افراد داشته باشد. اما مشکلی که اکثر افراد این روزها با آن مواجه هستند، عدم آشنایی با الگوریتم اینستاگرام در سال 2022 است. در این نوشته ابتدا تعریفی از الگوریتم اینستاگرام ارائه می دهیم. سپس نکاتی در مورد آموزش الگوریتم اینستاگرام بیان می کنیم.

تعریف الگوریتم اینستاگرام:

الگوریتم اینستاگرام ماحصل استفاده از هوش مصنوعی در این برنامه است. در واقع هر بار که شما از این برنامه پرطرفدار استفاده می کنید، هوش مصنوعی تجزیه می کند که محتوای مورد علاقه شما در چه حوزه‌ای است و از آن به بعد پیج هایی که در آن حوزه فعالیت می کنند را به شما معرفی می کند.

تاریخچه الگوریتم فضای اینستاگرام:

اصولا کارکرد اصلی الگوریتم اینستاگرام برای افزایش فالوور و بازدید از پیج است. قبلا الگوریتم اینستاگرام برای ورود به اکسپلور آسان‌ تر بود. بدین معنا که وقتی شما مثلا پستی را ساعت ده شب می گذاشتید، تمامی فالوورهایی که آن زمان آنلاین بودند، می توانستند پست شما را ببینند. اما پس از مدتی الگوریتم های اینستاگرام تغییر کرد. به این معنی که وقتی که شما ساعت ده شب پست می گذارید، در ابتدا تنها درصد کمی از دنبال کنندگان محتوای شما را مشاهده می کنند. در صورتی که این افراد تعامل انجام دادند. اینستاگرام به این نتیجه می رسد که پست شما این ارزش را دارد که به سایرین افراد نیز نشان داده شود و در نهایت وارد اکسپلور شود.

آشنایی با الگوریتم اینستاگرام

آشنایی با الگوریتم اینستاگرام

فوت و فن های الگوریتم اینستاگرام:

آموزش الگوریتم اینستاگرام به احتمال بسیار زیاد شانس ورود شما به اکسپلور را افزایش می دهد؛ چرا که سازندگان این برنامه آمریکایی هیچ وقت توضیحی در باب نحوه تاثیر الگوریتم دقیق این برنامه ارائه نمی دهند. آنچه ما در این جا بیان می کنیم، تنها در طول زمان و بر اثر تجربه اکثریت کاربران بدست آمده است.

اولین فوت و فن در باب الگوریتم فضای اینستاگرام:

یکی از نکات مهم در مورد الگوریتم اینستاگرام این است که چه زمانی پست شما منتشر می شود؟

اگر به تازگی فعالیت خود را شروع کرده‌اید، دقت کنید که اصولا در چه زمانی لایک و کامنت بیشتر از دنبال کنندگان خود دریافت می کنید، سپس تمامی پست های خود را در آن زمان بگذارید. برای اطلاع از این موضوع ابتدا در کاغذی بیست و چهار ساعت شبانه روز را به صورت سه ساعته تقسیم بندی بکنید. پس از این مرحله از خود بپرسید که مثلا هر گروه سنی در کدام یک از این ساعت ها به اینستاگرام مراجعه می کند. سپس این پرسش را برای خود مطرح کنید که مخاطب هدف پیج من چه کسانی هستند و در نهایت با ترکیب پاسخ این دو سؤال می توانید زمان مناسب را پیدا کنید.

مثال در این مورد مطلب فوق:

برای مثال اگر پیج شما محتوا در زمینه اخبار تولید می کند، عمده مخاطب پیج شما افراد میانسال می باشند و اصولا این گروه از اشخاص جامعه سحرخیز تر از جوانان و نوجوانان هستند. پس برای تولید محتوا در زمینه مذکور بازه زمانی نه تا یازده برای پیج شما مناسب است.

دومین فوت و فن در باب الگوریتم اینستاگرام:

یکی از نکات مهم برای آموزش الگوریتم اینستاگرام، آشنایی با نحوه هشتگ گذاری است. برخی تصور می کنند، اگر از موضوعات ترند غیر مرتبط با محتوای خود به عنوان هشتگ استفاده کنند، هم می توانند مخاطب جذب کنند. در صورتی که این دیدگاه درست نیست و حتی می تواند بازدید از پیج شما را کاهش دهد.

سومین فوت و فن در باب الگوریتم اینستاگرام:

یکی از نکات مهم در مورد الگوریتم اینستاگرام این است که کاور مناسبی برای پیج خود طراحی کنید. اگر می خواهید ارزش استفاده از کاور مناسب را درک کنید،

مثال در مورد مطلب فوق :

به این مثال در مورد الگوریتم اینستاگرام توجه کنید. شما می خواهید یک بلوز خریداری کنید، در محدوده‌ای که شما هستید، دو بوتیک وجود دارد. اولین بوتیک ویترین بهم ریخته ای دارد و از رنگ های مناسبی استفاده نکرده است؛ ولی اجناس با کیفیتی دارد. دومین بوتیک برای دیزاین ویترین خود از رنگ های ترند سال استفاده کرده است و به شکل جذابی محصولات خود را در ویترین قرار داده است. جالب است، بدانید که محصولات این بوتیک هم دقیقا همان محصولات بویتک اول است. اما تمامی افراد دومین مورد را برای انجام خرید خود انتخاب می کنند. کاربرد کاور مناسب نیز دقیقا مانند ویترین است و سبب این می شود که مخاطب حس کند، این پست ارزش وقت گذاشتن دارد و در الگوریتم جدید اینستاگرام هر چه افراد وقت بیشتری روی پست شما بگذارند، شانس دیده شدن پست شما در اکسپلور بیشتر می کند.

اینستاگرام

چهارمین فوت و فن در باب الگوریتم اینستاگرام:

سوالی که ممکن است در مورد الگوریتم اینستاگرام پیش بیاید، این است که از چه طرقی هوش مصنوعی این برنامه می فهمد که شما تعامل بالایی با کاربران خود دارید؟ پاسخ به این سؤال به پارامترهای مختلفی بستگی دارد و تنها در فالو کردن پیج شما محدود نمی شود. مثلا هوش مصنوعی اینستاگرام قابلیت این را دارد که پست های شما را زودتر از همه به افرادی نشان دهد که در دایرکت با شما بیشتر در ارتباط هستند یا نام کاربری شما را بیشتر از بقیه سرچ می کنند.

خرید فالوور فیک یا نابودی یک شبه پیج اینستاگرام:

خرید فالوور فیک در اینستاگرام در اغلب موارد تاثیر بدی بر پیج شما می گذارد و شما را از الگوریتم اینستاگرام خارج می کند. این نوع از فالوورها به دو دسته تقسیم می شوند: فالوورهای غیر واقعی که شما را لایک و فالو می کنند و دنبال کنندگانی که تنها در تعداد فالوورهای شما مؤثر هستند. یکی از مهم‌ترین معایب خرید فالوور فیک این است که باعث می شود شما متوجه بازدهی پیج خود نشوید. یعنی متوجه نشوید که آیا دنبال کنندگان شما محتوای شما را می پسندند و یا باید به نحو دیگری محتوا تولید کنید.در نهایت هوش مصنوعی اینستاگرام وقتی ببیند که شما در مدت زمان کوتاهی تعداد فالوورهایتان افزایش پیدا کرده است. صفحه شما را نامعتبر به شمار می آورد و از الگوریتم خارج می کند. به همین دلیل پارس فالوور به شما پیشنهاد می دهد که بودجه‌ای که قرار است برای خرید فالوور فیک استفاده کنید را با انجام مشاوره با کارشناسان، در راستای پیشرفت بیشتر صفحه خود هزینه کنید.

 

 نویسنده مطلب پارس فالورز