محدودیت سنی اینستاگرام چیست؟

محدودیت سنی اینستاگرام

محدودیت سنی اینستاگرام چیست؟

محدودیت سنی اینستاگرام، یکی از مشکلاتی است که اخیراً بسیاری از کاربران با آن مواجه شده اند. پلتفرم‌های اینترنتی مثل اینستاگرام، تلگرام، واتساپ و … همواره در حال به روز رسانی و بهبود وضعیت گذشته هستند. این به‌روزرسانی هم در امکانات پلتفرم‌ها رخ می‌دهد و هم در قوانین آنها بروز می‌کند. از آذر ماه سال ۱۳۹۸، اینستاگرام اعلام کرد که کاربران برای ثبت‌نام در این پلتفرم و ایجاد حساب کاربری حداقل ۱۳ سال سن باید داشته باشند. تعیین سن از طریق تاریخ تولدی که کاربران در هنگام ثبت نام وارد سیستم می‌کنند ، مشخص می‌شود. در ابتدا اینستاگرام فقط مشاهده برخی پست‌های حساس و مطالبی که برای سنین زیر ۱۳ سال مناسب نبودند را برای این رنج سنی محدود کرد. اما از مهرماه امسال قوانین اینستاگرام در مورد این فیلتر شدیدتر شد.

در واقع اینستاگرام بسیاری از حساب‌های کاربری که یا تاریخ تولد را وارد نکرده بودند یا سن آنها کمتر از ۱۳ سال وارد شده بود را حذف کرد. طبیعتاً این اقدام مشکلات زیادی را برای کاربران به همراه داشته است. اگر شما در هنگام ایجاد حساب کاربری، روی وارد کردن سن دقت بیشتری اعمال کنید و سن را متناسب با قوانین اینستاگرام در نظر بگیرید، طبیعتاً مشکلی در آینده نخواهید داشت. اما بسیاری از افراد در گذشته هنگام ثبت نام این مورد را در نظر نگرفته اند. در اینجا قصد داریم درمورد روش‌هایی که می‌توان محدودیت سنی و مشکل آن را در اینستاگرام رفع کرد صحبت کنیم.

Instagram sets age limit to 13 - TeleTrader.com

محدودیت سنی اینستاگرام

رفع محدودیت سنی اینستاگرام از طریق تنظیمات

محدودیت سنی اینستاگرام معمولاً در دو حالت خودش را نشان می‌دهد. حالت اول این است که بسیاری از دسترسی‌های کاربر را محدود می‌کند. یعنی کاربر به حساب کاربری دسترسی دارد اما امکان مشاهده بسیاری از تصاویر و فیلم‌ها را به دلیل محدودیت سنی ندارد. برای رفع این مشکل کافی است تنظیمات مربوط به محدودیت سن در حساب کاربری، تغییر پیدا کند. برای این کار باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • ابتدا به صفحه پروفایل خودتان ورود کنید و از این طریق به تنظیمات اصلی اینستاگرام بروید.
  • در مرحله دوم شما باید گزینه Edit profile را انتخاب کنید و به پایین صفحه بروید.
  • سپس باید گزینه Personal Information Setting را برگزیده و در این قسمت از طریق Birthday سن خودتان را اصلاح کنید.

یکی از مشکلات دیگری که حساب‌های کاربری به ویژه حساب‌های پربازدید با آن برخورد می‌کنند، محدودیت سنی برای دنبال کنندگان است. برای رفع این مشکل نیز شما می‌توانید به پروفایل اینستاگرام خودتان وارد شوید و در آنجا از طریق تنظیمات و بر اساس نوع حساب کاربری خودتان، یکی از گزینه‌های Business یا Creator را انتخاب کنید. در نهایت با استفاده از قسمت Minimum Age حداقل سن کاربران برای مشاهده مطالب خودتان را تعیین کنید.

برای بازگردانی حساب کاربری حذف شده به دلیل محدودیت سن چکار کنیم؟

حالت دوم رفع مشکل محدودیت سنی اینستاگرام برای حساب‌هایی است که حذف شده اند، که این کار کمی ‌مشکل است. البته بازگردانی حساب حذف شده امکان‌پذیر است اما طبیعتاً مدت زمان زیادی طول می‌کشد. به طور خلاصه کاری که شما باید انجام دهید این است که با صفحه پشتیبانی اینستاگرام ارتباط برقرار کنید و به آنها ثابت کنید که سن شما بیشتر از ۱۳ سال است. قطعا انجام فرآیند ارتباط با صفحه پشتیبانی و اثبات سن برای بسیاری از افراد کار سختی محسوب می‌شود. در این زمینه شما می‌توانید از مجموعه پارس فالوور کمک بگیرید و فرایند بازگردانی حساب را با کمک پشتیبانی این مجموعه انجام دهید. ضمنا شما می‌توانید در صورت نیاز نسبت به خرید کامنت هم از این مجموعه اقدام کنید.

 نویسنده مطلب پارس فالورز