آموزش بستن کامنت پست و استوری اینستاگرام

آموزش بستن کامنت پست و استوری اینستاگرام

اینستاگرام یکی از اپلیکیشن های پرطرفدار در بین مردم است که ساعاتی از روز را در آن سپری می کنند. اینستاگرام با فراهم سازی بستر مناسب برای سرگرمی، آموزش و فروش در بین کاربران به محبوبیت بالایی رسیده است. این اپلیکیشن قابلیت های بسیاری دارد و یکی از این قابلیت ها بستن کامنت است. در این مطلب نحوه بستن کامنت در استوری اینستاگرام و پست ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

چگونه کامنت پست را ببندیم؟

برای اطلاع از اینکه چگونه کامنت پست را ببندیم دو راهکار وجود دارد. اولین راهکار مربوط به بستن کامنت ها پیش از انتشار پست و دومین راهکار، پس از درج پست می باشد. در این بخش ابتدا مورد اول و سپس مورد بعدی را بررسی می کنیم.

۱- بستن کامنت پست پیش از انتشار

پیش از انتشار پست می توانید کامنت های آن را ببندید تا کسی نتواند در زیر پست کامنت خود را درج کند. نحوه بستن کامنت در اینستاگرام به این صورت است که باید پس از ورود به اپلیکیشن به قسمت درج پست بروید. سپس پست مورد نظر را انتخاب نموده و پس از درج کپشن بر روی Advanced Settings کلیک کنید. در این بخش می توانید با فعال کردن گزینه Turn Off Commenting، نسبت به بستن کامنت اقدام نمایید. بدین شکل دیگر هیچ کاربری نمی تواند برای پست شما کامنت بگذارد.

۲- بستن کامنت پست پس از انتشار

اگر شما هم می خواهید بدانید که چگونه کامنت پست را ببندیم پس باید در ابتدا پست مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از کلیک بر روی پست بر روی آیکون سه نقطه کلیک نمایید. سپس گزینه Turn Off Commenting را فعال کنید و از پنجره باز شده خارج شوید. بدین شکل کامنت های پست انتخابی شما بسته خواهد شد.

نحوه بستن کامنت در استوری اینستاگرام

اگر می خواهید پس از درج استوری از سوی کاربران هیچ ریپلای و کامنتی دریافت نکنید پس باید با نحوه بستن کامنت در استوری اینستاگرام آشنا شوید‌. این بستن کامنت دائمی نیست و در صورت صلاحدید می توانید کامنت ها را باز کنید. در اولین گام باید وارد اپلیکیشن اینستاگرام شده و بر روی آیکون پروفایل در نوار پایینی کلیک کنید. پس از آن باید آیکون سه خط موجود در بالای صفحه را انتخاب نمایید.

در این بخش برای شما یک پنجره باز شده که باید از بین گزینه ها بر روی دکمه تنظیمات یا Settings کلیک کنید. از منوی باز شده، Privacy را لمس نموده و بلافاصله وارد گزینه Story شوید. با رفتن به Allow Replies and Reactions و یا Allow message replies با سه گزینه روبرو خواهید شد. برای بستن کامنت استوری باید گزینه سوم یا همان Off را فعال کنید.

اکنون می‌دانیم که چگونه کامنت اینستاگرام را ببندیم اما دو گزینه دیگر نیز در این بخش وجود دارند. گزینه اول Everyone و گزینه بعدی People You Follow می باشد. اگر دومین گزینه را فعال کنید تنها کسانی که شما فالو کرده اید می توانند استوری ها را ریپلای بزنند. گزینه اول برای باز کردن کامنت ها کاربرد دارد تا همه بتوانند استوری های شما را ریپلای بزنند.

 نویسنده مطلب پارس فالورز

هفده − پنج =